פוליטיקה פנים וחוץ ארגונית

המרחב בו פועלים עובדשים ומנהלים מתרחשות דינמיקות גלויות וסמויות, מערכי כוחות שמשפיעים על המוטיבציה, על היכולת להשיג, על דימוי עצמי,  וכן יכולת להשתלב בתוך הארגון. ההבנה של מאזן הכוחות, ההשפעות ושל מקום המנהל בתוך המערך המורכב הזה מצריך יכולות רגשיות ולוגיות. 
היכולת להתמודד עם פוליטה ארגונית משפיעה בצורה ישירה על ביצועים, איכות העבודה ויכולה להיות קריטית עד כדי נטישת מקום העבודה. 
כאן אני נכנסת לתמונה, בונה ביחד עם העובד מפה פוליטית, מבינים ביחד את הרגישויות איתם העובד מתמודד ומכאן מתחילים להתנהל נכון במטרה להשיג את המטרות.

פוליטיקה פנים וחוץ ארגונית

כניסה לתפקיד ניהולי חדש

מנכ"ל או מנהל נכנס לתפקיד חדש וצריך להתמודד עם היכרות מאוד מהירה של מערכת מורכבת, פוליטיקות ואינטרסים, ועליו לקבל החלטות מידיות תוך כדי.
המאמץ שנדרש ממנו הוא מאמץ רגשי של התאקלמות מהירה וקבלת החלטות, תוך כדי שיוט ספינה שהוא עדיין לא בקי בכל המערכות שלה.
יש כאן שילוב בין ניתוג לוגו למאמץ רגשי. 
המטרה היא לא שתהיה בחירה בין הלוגיקה לרגש אלה הזנה של 2 הדברים במטרה להגיע בצורה הכי נכונה ומהירה לתוצרות הרצויות.

ניהול עובדים

בתחילת דרכו של מנהל, אשר תחתיו מספר עובדים, הוא חווה פער מאוד גדול בין מה שצריך להיות בעולם אוטופי לבין האתגרים איתם הוא מתמודד. אתגרים של יצירת מוטיבציה גם כשאין, הנעה של תהליכים, יצירת מחויבות, הבנה אמיתית של עובדים והמשימות שלהם ועוד המאמץ הרגשי שהמנהל מפעיל במהלך היום מאוד גבוה, יחד עם צורך בכלים אמיתיים שמציגים תוצאות. 

פוליטיקה פנים וחוץ ארגונית

התמודדות בין מחלקות

מנהלי מחלקות בחברה צריכים מצד אחד לעמוד ביעדים של עצמם ויחד עם זאת לשתף פעולה עם מחלקות אחרות במטרה להשיג את המטרות המשותפות של החברה. נדרש כאן מאמץ רגשי שדורש מכל מנהל לצאת מהזוית הפרטית ולראות את התמונה הכוללת. לייצר שיתופי פעולה אמיתיים, להבין אינטרסים שלעיתים אף נראה מנוגדים ובתוך כל זה להביא את התוצאה.

עסקים קטנים ופרטיים

בעלי עסקים קטנים לעיתים מתמודדים ללא הכנה מוקדמת עם עולם שלם מול עובדים, בנקים, שותפים, לקוחות ונמצאים בפרונט של כל אחד מהחלקים. ככל שהיכולת הרגשית שלהם להתמודד עם המציאויות השונות גדלה, כך צמיחת העסק מושפעת באופן ישיר מיכולת ההתמודדות.

פוליטיקה פנים וחוץ ארגונית

משא ומתן

משא ומתן הוא אינטראקציה אנושית שבאמצעותה כל אחד מהצדדים רוצה להשיג את המקסימום. כדי לקיים משא ומתן איכותי, נדרש כל אדם להפעיל את כל היכולות שלו, ברמה גבוהה, להבין את הכפתורים שמפעילים אותו, להבין את האחר ואת תפיסת העולם. המאמץ הרגשי הוא מאוד גבוה, אפילו גבוה מידי, עד שאנשים נכנעים לעצמם במהלך המשא ומתן. הבנת המנגנון הרגשי של כל אחד מהצדדים, יחד עם הבנת הכלים והטכניקות, מאפשרים לנהל משא ומתן איכותי.
Unknown Track - Unknown Artist
00:00 / 00:00